polisa z zakresu cyberbezpieczeństwa

Czego dotyczy polisa z zakresu cyberbezpieczeństwa?

Bezpieczeństwo w sieci jest od kilku lat zagadnieniem budzącym duże zainteresowanie. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw, które każdego przetwarzają duże zbiory danych. Mimo że cyber zagrożenia zawsze występują, to można się od nich ubezpieczyć.

Systemy i zabezpieczenia posiadają swój termin ważności

Powszechnie stosowane systemy i zabezpieczenia w firmach pozwalają ograniczyć zagrożenie do akceptowalnego poziomu. Jednak trzeba mieć na uwadze fakt, iż technologie IT idą cały czas naprzód, więc przybywa metod naruszających bezpieczeństwo naszej infrastruktury. W tej sytuacji rozwiązania, które zostały wdrożone jeszcze 2 lata temu, mogą być już dzisiaj mało skuteczne.

Dlaczego firmy decydują się na zawarcie polisy z zakresu cyberbezpieczeństwa?

Posiadanie i przetwarzanie danych w firmie jest związane z nie małymi kosztami, które determinują stosowanie optymalnych środków bezpieczeństwa. Mimo że one mogą być nie skuteczne, to można zabezpieczyć się przed finansowymi konsekwencjami spowodowanymi przez cyberataki. Dotyczy to wielu sytuacji jak m.in. uszkodzenie zasobów i nośników, odzyskiwanie danych oraz zakłócenie funkcjonowania firmy.

Potrzebę zawarcia polisy z zakresu cyberbezpieczeństwa dostrzega coraz więcej firm na całym świecie, przez co staje się ona dostępna w kolejnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych. Przed zawarciem takiej polisy warto zapoznać się z jej zakresem i obejmowanych zagrożeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *