webinar

Co to jest webinar?

Postęp technologiczny wymaga nieustannego poszerzania swojej wiedzy. Dotyczy to praktycznie każdego obszaru naszego życia, ponieważ cały czas dostępne są coraz nowsze rozwiązania i technologie. Szczególnie w sferze zawodowej nauka ma ogromne znaczenie i ma bezpośredni wpływ na uzyskiwane wynagrodzenie.

Webinary – wiedza bez wychodzenia z domu

Webinar jest to szkolenie online, które stanowi praktyczne źródło wiedzy na dowolny temat. W zależności od zakresu webinaru dostęp do niego może być darmowy lub płatny. Wraz z nasileniem pandemii webinary zyskały znacznie na wartości. Przez to zwiększyła się ich dostępność i intensywność. Coraz częściej możemy zapisać się na webinar związany z naszą pracą, lecz również rozwojem osobistym. Jest to dosyć wygodne rozwiązanie, ponieważ bez wychodzenia z domu możemy się rozwijać. Tutaj zdecydowanie dużym plusem jest dostępność technologiczna, dzięki której potrzebujemy tylko laptopa i internetu, żeby móc uczestniczyć w webinarze.

Jakie korzyści zapewnia webinar?

Prowadzenie webinaru daje dużo korzyści zarówno uczestnikom, jak i prowadzącym. Otóż zorganizowanie webinaru jest idealną okazją do podzielenia się wiedzą, co ma znaczący wpływ na budowanie wizerunku danej firmy. Z kolei inną kwestią jest możliwość pozyskiwania potencjalnych klientów. Omawianie konkretnego tematu, czy szeregu zagadnień może być ściśle związane z oferowanymi przez firmę usługami. Dlatego nic nie staje na przeszkodzie, żeby uczestnicy webinaru zostali przyszłymi klientami organizatora takiego szkolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *